• 3.2/5
  • 13 ratings
13 ratingsX
Sehr schlecht! Schlecht Hmmm Oke Gut!
30.8% 7.7% 15.4% 7.7% 38.5%

Martha Higareda

Martha Higareda Altered Carbon

Martha Higareda
biyografi
7 öğe gösteriliyor
Git: Genel Bakış (3) | Mini Bio (1) | Diğer bilgiler (1) | Kişisel Alıntılar (2)
Genel Bakış (3)
24 Ağustos 1983’te Tabasco, Villahermosa’da doğdu.
Doğum Yeri Adı Martha Higareda Cervantes
Yükseklik 5 ‘3 “(1,6 m)
Mini Bio (1)
Higareda, Meksika’nın Tabasco kentindeki Villahermosa’da, aktris Martha Cervantes’in kızı ve terapist ve sanatçı Jose Luis Higareda’nın ve kız arkadaşı Miriam Higareda’nın kız kardeşi olarak dünyaya geldi. Caz, flamenko, musluk ve folklor danslarıyla birlikte çok erken yaşta sahneye çıkmaya başladı. 14 yaşındayken oyunculuk kariyerine devam etmek için yerli Tabasco’sundan Mexico City’ye taşındı. İlk başkaları arasında “Küçük Kadınlar” “Don Juan” adlı çeşitli oyunlara katılan tiyatronun başlangıcı oldu.

Martha Higareda Altered Carbon

İleri bir öğrenci olarak, 15 yaşında erken bir kaç yıl College’a girdi; El Tecnologico de Monterrey’deki iletişimi inceliyor. Sabahları üniversiteye devam ederken, hafta sonları tiyatroda sahne alırken akşamları oyunculuk okuluna gidiyordu. Bir yıl sonra annesi ve kızkardeşi Mexico City’e taşındı ve onunla birlikte oyunculuk okuluna devam etti.

Disney Channel’ın “Zapping Zone” daki eğlenceli eskiz ve maceracı keşfi yapan 2 saatlik bir hayat showunda, Martha’nın kendi aşırı spor bölümlerini sergiledikten hemen sonra çapa hostesi olarak ilk TV yapımcılığını başlattı.

Martha Higareda Altered Carbon

Film yapımcısı Alfonso Cuaron Mexico City’de “Y tu Mama tambien” için seçmelere katıldığında sadece 16 yaşındaydı, Martha Gael Garcia’nın kız arkadaşı Cecilia Huerta’nın filmdeki rolünü yaşıyordu ancak reşit olmamıştı ve filmdeki çıplaklık nedeniyle rolü yapamadı. Cuaron, oyunculuk kariyerine devam etmesini ve iletişimini Sahne Sanatları bölümünden değiştirmesinden kısa süre sonra danışmanlığını izlemeye teşvik etti.

2002’de Higareda, filminde “Luis Fernando Peña ve Alfonso Herrera ile paylaştığı Fernando Sariñana’nın yönettiği” Amar te duele “” Love hurts “filmindeki ilk öncü rolünü üstlendi. Filmin bir gişe hasılatı haline geldi. Martha’nın kariyerine “The Mexican Sweetheart” takma adı vererek başladı ve kadın oyuncu ve MTV filmleri ile en sevdiğim aktris ödülü olarak The Silver Goddess ödülünü aldı. 2003 yılında Meksikalı bir TV şovu “Enamourate” de öncülük edildi. TV Azteca’yı canlandırdı.Ama Higareda filmleri çekmeye başladı.Higareda başka bir gişe ismi olan Jaime Camil’in yanındaki “Siete Días” filmiyle döndü.Cleas Carrera (El crimen del Padre Amaro) ile “Seks, aşk ve diğer sahtekarlıklar “ödülünü aldı ve aynı yıl Meksika Akademi Ödülleri’nde” Fuera del Cielo “daki rolü için en iyi yardımcı kadın oyuncu adayı oldu, 2007’de son yapımı olan Niñas Mal’la geldi. ”, yönetmen Fernando Sariñana, Camila Sodi ve Ximena Sariñana ile rol paylaştı Columbia Pictures tarafından üretilen film, Higareda’nın punk inatçı ama tatlı Adela’yı canlandırdığı büyük bir başarıydı, alışılmadık saç kesimi ve moda ifadesi Meksikalı gençlerde hızla bir trend oldu.

Martha Higareda Altered Carbon Foot

İlk Amerikan filmini 2007’de ” Sınır Ötesi ” olarak seçti ve burada Lionsgate tarafından üretilen Sean Austin ve Beto Cuevas ile kredi paylaştı. Film, bir Temsilci ona yaklaştığında Amerikan Film Pazarında gösterildi; Martha’yı, bugüne kadar ICM Ortaklarında Higareda’yı temsil eden Craig Shapiro’ya tanıttı. Shapiro, Martha’yı LA’ye taşımaya ikna etti. 2008’de Hollywood’a taşındı ve senaryo yazarlığı okumaya çalışarak Hollywood’a taşındı; “Orada bekleyen bir aktris türü değilim, yaratma sürecini çok seviyorum ve kendimi meşgul etmem gerekiyor, bu yüzden senaryo yazarlığı okuduk , önce projelerimi seçmeyi biliyorum ama en önemlisi, yazma her zaman hayatımda büyük bir tutku olmuştu, oysa oyunculuk yapmadığımda elbette bir senaryo yazıyorum “dedi. Stephen Frears’ın yönettiği ilk TV şovunu seçti ancak gösteriler yazarların grevinden dolayı iptal edildi.

Keanu Reeves’in ilgiyi çekmesi nedeniyle 2008’de “Street Kings” filminde çalıştı, Hugh Laurie, Cris Evans ve Forest Whitaker. Film David Ayer tarafından yönetildi.

Üç bitmiş senaryo ile ülkesine geri döndü ve 25 yaşındayken ilk bağımsız filmi “Te presento a Laura” yı yazdı ve üretti. Film, ard arda 10 hafta boyunca gişelerde ilk on filmde yer aldı. 2010’da suç / aksiyon filmi “Smokin ‘Aces” ın önkurucusuna ölümcül bir kadın suikastçi olarak geldi. 2012’de Norman Reedus’la Amerikalı bir muhabir olarak “Merhaba Herman” ı vurdu. Üstelik görme engelli lider kız kardeşinin ölümüne çözüm bulmaya çalışan Lights in Plain Sight’da, performansı için Image foundation Ödülünü kazandı. 2014’te Marco Polo Constandse’in yönettiği ve Martha ve Miri Higareda ve Alejandra Cardenas’ın yapımcılığını üstlendiği “Casese Quien Pueda” da yazdı, üretti ve oynadı. Film, zamanının ikinci en büyük gişe rekoru oldu. Bu, Amerikan Stüdyolarının dikkatini çekti. “Sadece filmde bulunmak değil endüstrinin cesaretini bilmek istedim, bu yüzden yatırımcıları bulmaya gittim ve yaratıcı sürecin her bölümüne karıştım.Film yapmak, hepsi bir takım çaba, dolayısıyla çevrelerseniz kendinizi onlardan öğrendiğiniz en iyi insanlarla kendiniz de yaşarsanız ve yeteneklerine inandığınız insanlara da bir fırsat tanıyorsanız, büyülü şeyler olabilir, evet, senaryonun olduğu düşünce tohumu, gövde ve dallar herkesin yetenekleri”

Martha Higareda Altered Carbon Sexy

Fransız ödüllü direktör Olivier Assayas’ın yönettiği “Carlos” adlı mini dizide Amparo’yu oynuyordu. Edgar Ramirez, terörist Ilich’i canlandırıyordu. Disney filmi McFarland USA’da Kevin Costner, Maria Bello ve Chris Pratts’ın oynadığı yönetmen Nikki Caro ile çalıştı.

Martha, oyunculuk, yazma ve kariyer yapımını başarıyla birleştirdi. 2016’da Edward Allen ve Mauricio Arguelles ile oynadığı “No Manches Frida” filminde rol aldı. Patnelion, Lionsgate, Videocine ve Constantin Films’ten “No Manches Frida”, Higareda’nın bir Ceza (Omar Chaparro) ile aşık olduğu utangaç fakat tutkulu Miss Lucy’yi oynadığı ve Chaparro’nun harika bir kimyası vardı ve arkadaşları olmuş bir başka gişe istihbaratıydı Bir süre, rol için Chaparro’ya atış yapan Stüdyoda bulunan Martha’ydı. Düşük bütçeli film, Meksika’da 11,8 milyon dolar ve ABD’de 11,5 milyon dolar kazandı.

Higareda, Miguel Mier, Jimena Rodriguez, Bernardo Rugama’nın gişe başarısı ve “3 salak” ın Meksika uyarlamasıyla üretildi. Gerçek tutkununla ilgili bir hikaye, bu konu her zaman Higareda’yı ilgilendiriyor; çünkü ülkenin etrafında dolaşarak ilham verici, ancak gençler.

Martha Higareda Altered Carbon Ass

Higareda, Richard K. Morgan’ın haşlanmış siberperest bilimkurgu romanı Atered Carbon’u çekiyor. Netflix ve Skydance Stüdyoları tarafından üretildi. Envoy Takeshi Kovacs’ı canlandıran Joel Kinnaman’ın karşısında Higareda, kadın muadili dedektif Kristin Ortega’yı canlandırıyor. Her ne kadar prömiyeri henüz ilan edilmedi. Miguel Sapochnik ilk bölümde yönetmenlik yapıyor. Laeta Kalogridis (Terminator Genesis, Shutter Island) şovun yaratıcısıdır. yönetici yapımcı Steve Blackman (Legion, Private Practice, Las Vegas) Yetenekli yönetmen havuzuna katılmak Nick Hurran, Alex Graves, Peter Hoar.
– IMDb Mini Biyografi Yazan: A. Felix (Qv’s & A. Nonymous tarafından düzeltmeler)

Martha Higareda Altered Carbon Feet

Diğer bilgiler (1)
Miriam Higareda’nın kızkardeşi.
Kişisel Alıntılar (2)
Gençken, çoğunlukla insanları mutlu etmek, uyumaya çalışmak için zaman harcıyorsun, ama gerçek benliğinizin öne çıkmasına ve kendi tutkunuzu disiplinle keşfetmenize ve bütünlüğü ve sevinciyle sürmesine izin verirseniz, mükemmel bir eşzamanlılık oluyor başlar. Ve bunu yalnızca sizin menfaatin için değil, sevdiklerinizin ve başkalarının yararına yaparsanız, o zaman gerçek yolunuza gidersiniz. “” Yaptığımız seçimler biziz.

Martha Higareda Altered Carbon Leg
Sadece filmde değil, endüstrinin cesaretini bilmek istedim. Film yapmak, hepsi bir takım çaba, böylece kendinizi en iyi insanlarla çevrelerseniz, onlardan öğrenirsiniz ve yeteneklerine inandığınız kişilere de bir fırsat verebilirseniz büyülü şeyler olur

Bir önceki Altered Carbon İzle içeriğimize bakınız. >James Purefoy

martha higareda altered carbon
Alteredcarbonizle.com Anasayfa Butonu

Fikrini Belirt: