• 3.5/5
  • 2 ratings
2 ratingsX
Sehr schlecht! Schlecht Hmmm Oke Gut!
0% 50% 0% 0% 50%

James Purefoy

James Purefoy Altered Carbon

James Purefoy
biyografi
21 öğe gösteriliyor
Git: Genel Bakış (3) | Mini Bio (1) | Eş (2) | Diğer bilgiler (10) | Kişisel Alıntılar (5)
Genel Bakış (3)
3 Haziran 1964’te Taunton, Somerset, İngiltere, İngiltere’de doğdu.
Doğum Adı James Brian Mark Purefoy
Yükseklik 6 ‘1 “(1,85 m)
Mini Bio (1)
James Brian Mark Purefoy, bir istihdam bürosu işleten Shirley (Taylor) ve Anthony Chetwynd Purefoy oğlu Taunton, Somerset, İngiltere’de doğdu. On altı yaşındayken okulu terk ettikten sonra, bir domuz çiftliğinde çalışmak ve Yeovil Bölge Hastanesi’nde porter olarak çalışmak da dahil olmak üzere, Avrupa’da geniş çaplı yolculuk yapmadan önce çeşitli işlerde kalmıştır. On sekizinci olarak James, A-Levels’ini almak için koleje geri döndü; bunlardan bir tanesi Drama’ydı. Bunun, bunun Orta Okulu Konuşma ve Drama’da oyunculuk dersi için esinlendiği ve bu yüzden de başvurduğu ve kabul edildiği bir şey olduğunu fark etti.

James Purefoy Altered Carbon

Central’daki son yılının ilk döneminde “Henry V” unvan rolünü oynarken, RSC’den bir oyuncu yönetmeni tarafından görüldü ve hemen Stratford’da şirkete katılmaya davet edildi. Başlangıçta Nicholas Hytner’in “The Tempest” in yapımında “Ferdinand” oynamak istedi ancak iki yıl sonra RSC’den sekiz yapımda bulunarak ayrıldı ve Adrian Noble, Roger Michell ve Gene Saks gibi diğerlerinin yanında oynamaya başladı. , “King Lear” da “Edgar” ve “Macbeth” de “Malcolm”. Önümüzdeki altı yıl boyunca, tiyatro ve televizyon arasındaki zaman ayırdı. Tiyatroda Katie Mitchell ile “Kapıda Troya Kadınları” adlı filmde çalıştı; Matthew Warchus, Ken Stott ve Jude Law’ın “Bir Satıcının Ölümü” üzerine West Yorkshire Playhouse’da; Iain Glen “Hamlet” de Bristol Old Vic’te; Bill Alexander, “The Servant”, “The Way of the World” ve “Macbeth” te önde gelen parçaları oynayan Birmingham Rep’de eleştirmenlerce beğeni toplayan bir sezonda; RSC için tekrar “Les Enfants du Paradis” te Simon Callow, Joseph Fiennes, Rupert Graves ve Helen McCrory ile birlikte çalıştı.

James Purefoy Altered Carbon

BBC’nin dönüm noktası dönemindeki drama olan Wildfell Hall Kiracısı’nda (1996) görülebilmesinin yanı sıra, tipformasyonu önlemek için televizyonda çok çeşitli parçaları seçmeyi seçti. BBC1’in Lynn Redgrave’le “Shing’leri Ararken (1993)” adlı psikopat tecavüzcüsünden LWT’nin “The Prince” de sahtekâr “Darius Guppy” ye; Kanal 4’ün Zamanın Müziği Dansı’ndaki (1997) sıradan gözlemci “Nick Jenkins” ten Granada’nın serisinin üzücü stalker Metropolis’e (2000), James her zaman insanların kendisinden beklentilerini karıştırdı. Son birkaç yıldır, yılda üç kez ortalama film yapmakla meşgul oluyor. Erken “Merchant Ivory” için Temmuz (1995) Bayramı’nda “Jedd Wainwright” ve Rose Troche’nin Yatak Odaları ve Koridorlarındaki biseksüel İrlandalı fırıncı “Brendan” (1998) dahil edildi. Mansfield Park’taki “Tom Bertram” (1999) alkollü içkilerden Belki Bebek’teki “Bond” aktör “Carl Phipps” e (2000); Brian Helgeland’ın Sövalye’sinde (2001) asil, esrarengiz “Prens Edward” a Helena Bonham Carter’la “Kirli Konuşan Kirli Kadınlar” (1999) adlı “Daniel” i kadınlaştıran kumar.

Film kariyeri boyunca güvercin haline getirmek isteyenlere sürpriz olmaya devam etti; daha önce tamamladığı parçayla güçlü bir şekilde yan yana duran parçaları oynamayı seçti. Geçen yıl Trevor Nunn’ın Londra’daki Ulusal Tiyatro’da yaptığı “The Relapse” adlı oyunda “Ned Loveless” adlı komisyon oynamak için tiyatroya geri döndü ve henüz karşılaştığı en büyük soruna başlamadan önce “George” oynamaya başladı. büyük bütçeli George ve Dragon (2004), diğerlerinin yanı sıra Michael Clarke Duncan, Val Kilmer, Piper Perabo ve Patrick Swayze. Bu film 2003 yazında çıkacak. Yalnız Londra’da yaşıyor.
– IMDb Mini Biyografi Yazan: Anonim

James Purefoy Altered Carbon

Eş (2)
Jessica Adams (2014 – mevcut) (1 çocuk)
Holly Aird (1996 – 2002) (boşandı) (1 çocuk)
Diğer bilgiler (10)
Somerset evinde, Purefoy kişisel olarak küçük oğlu için bir ağaç evi inşa etti.
Yatılı okulda, bir zamanlar kızları 13 okul yeşili “Greensleeves” ile yakındaki bir okulda serenadı.
1997’de Purefoy, bir İngiliz televizyon dergisi tarafından “yılın en gözde” seçildi.
Altin Göz’de Bond rolü için ekran testi (1995).
Purefoy adı, aslında Norman Fransızcası ve kelimenin tam anlamıyla “iyi niyet” veya “sözüm ya da bağ iyi niyetle” anlamına geliyor. Bazı Purefoylar Norman Fetihi sırasında İngiltere’ye gitti ve on beşinci yüzyılda Fransız Huguenot’un gurbetçileri İngiltere’ye göç etti.
Joseph adında bir oğlu var 1997’de eski karısı Holly Aird ile doğdu.
Vendetta (2005) için V – V’de başrol oyuncusu seçildi, filmin yapımcılarıyla yaratıcı farklılıklar yaşarken yarı yola çıktı.
James’in Roma’daki (2005) ortak yıldızı Kevin McKidd de Yatak Odaları ve Koridorları (1998) konusundaki sevgisini çekti.
Fay Ripley ile on yıldan fazla yaşıyordu.
James Purefoy, aktris Holly Aird ve oğulları Joseph ile paylaştığı Londra’daki evindeki Hammersmith’ten ayrıldı. [Mayıs 2002]
Kişisel Alıntılar

4 Temmuz 2001 Newswatch, Wild West End sütununda: “Kesinlikle beni delirttiğim bir kadın vardı, ama bana hiç ilgi duymuyordu. O zaman çok gençtim ve sevgimi kanıtlamanın yolu düşünüyordu. onun için bir kitap yaz, sayfalar ve sayfalar için koştum ve ona vermek için deri ile bağladım Ama yine de istenen etki yoktu. ”
Şövalye yaşı ölmedi, değil mi? Şahane olabildiğiniz bir erkek ya da bir kadın olmak zorunda bile değildir. Birileri başın dertindeyse onlara yardım et.
Kendinizi her zaman kötü adam oynuyorsanız ya da kendinizi mutlu olmadığınız bir köşeye sıkıştırdığınızda, muhtemelen oldukça perişan bir halde olursunuz, ancak ben tip tahtası yapmışsam bununla ilgili olarak tipik olarak memnun olduğumu söyleyebilirim o kadar kötü değil
“Ah, çıplaklık, oldukça yeni bir şey, çıplaklık, kariyerimin sonbaharın başında geldi.” (Ocak 2006)
Şimdiye kadar yaptığım ilk iş oğlan olarak sahnede Equus’tu ve 17 yaşındaydım ve gösteriyi doktorlar tarafından muayene edilerek spotta çıplak açıldık. O sahneye girişimdi, bundan sonraki her şey kolay oldu. Ayrıca, herhangi bir nedenle, çıplaklık asla utanç verici değildi, çocukluğumda evime asla getirilmedi, “kirli, pis cinsiyet” yoktu. Hepimizin çıplak bazı korkunç 70s kabus içinde etrafında koştu gibi değil, sadece bir sorun değildi ve asla utandım olmamıştı bir sorun değildi, sanırım.

Bir önceki Altered Carbon İzle içeriğimize bakınız. >Joel Kinnaman

Alteredcarbonizle.com Anasayfa Butonu

Fikrini Belirt: